{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Dosažení optimálního výhledu a světla

Pokud náhodou žijete u moře, nechtěli byste se neustále dívat na nekonečné modré a uklidňující vlny? Takový byl plán manželů Marettových, kteří chtěli mít vše, co bydlení v Palermu nabízí. Aby si mohli užívat přírodu ze svého domu, byla do tohoto podkrovního prostoru s plochou střechou přidána velká okna ve fasádních zdech, aby se lépe využil výhled na moře a otevřely se pohledové linie.
Světlíky zvyšují vícesměrnost světla a vyváženost zorného pole. Krásný design světlíků VELUX přináší do domova kouzlo denního světla. Jedinečný design, štíhlý rám a neviditelné křídlo poskytují maximum denního světla, i když máte nainstalované rolety. Světlík s rovným sklem má dvouvrstvé nebo třívrstvé zasklení, které poskytuje vynikající energetickou účinnost a zároveň snižuje hluk při dešti nebo krupobití stejně jako hluk dopravy. Dálkové ovládání usnadňuje otevírání a zavírání světlíků, které jsou mimo dosah.

Hlavní přínosy pořízení světlíků VELUX

Díky světlíkům jsou prostory v domě důkladně osvětleny bez ohledu na to, jak jsou úzké nebo skryté: světlo shora není ovlivněno orientací domu a umožňuje důkladné osvětlení prostor po celý den.

Světlo v tomto prostoru se neustále mění, takže se zdá, že se dům mění a pohybuje, aniž by se hýbal, a dodává prostoru neklidnou dynamiku, která odráží neustále se měnící a pohybující se moře a přírodu obecně.

Okna jsou představují zásadní prvky nálady tohoto domu: vytvářejí kontakt s okolím. Na místě, jako je toto, by promarnění takové příležitosti bylo zločinem. Panoramatický výhled a výrazný pocit proměnlivosti světla v průběhu dne a v různých ročních obdobích a povětrnostních podmínkách vytváří pocit harmonie s vnějším světem.

Světlíky a svislá okna ve stejném prostoru zlepšují distribuci světla

Světlo bylo při navrhování domu Marettových stěžejním prvkem. Díky kombinaci oken a světlíků si nyní připadáte jako za slunečného dne na pláži, kde se nabízí dokonalý výhled i mořský vánek. Koexistence světlíků a svislých oken v jednom prostoru umožňuje obyvatelům vnímat změny světla v průběhu dne. Světlíky byly do ploché střechy umístěny v určité vzdálenosti od svislých oken, aby dodaly zornému poli vícesměrnost a rovnováhu, vnesly do stěny jas a zvýraznily pohyb světla.

Maria Eliana Madonia,

architekt

V extrémně světlém prostoru se může zdát, že je zbytečné vnášet další světlo. Pokud však do prostoru pustíte světlo ze svislých oken i ze střechy, můžete sledovat jeho proměny v rozsahu 360 stupňů. Výsledkem je dům, který jako by se pohyboval, i když zůstává na místě, který se neustále proměňuje.

Světlíky propouštějí nový druh světla

„Hledal jsem především světlo a výhled na moře, hory a město Palermo. Jakmile jsme vstoupili, řekli jsme si s manželkou: Tohle je dům pro nás. Abychom získali co nejvíce světla, přidali jsme na střechu světlíky, které propouštějí jiný typ světla. V průběhu dne se světlo mění a přináší klid, pohodu a hloubku,“ vysvětluje Gabriele Marretta, majitel.
Markýzy VELUX lze ovládat odkudkoli v místnosti pomocí ovládacího spínače, který je vždy po ruce. Elektrické rolety se pohybují v hliníkových bočních lištách, které zajišťují jejich hladký chod a stabilitu.

"Hra světla ze světlíků je zcela jedinečná"
– Gabriele, majitel
Kombinace svislých oken a světlíků umožnila přivádět světlo z více směrů

Pomocí světlíků se do prostoru dostalo světlo shora. A díky světlu z více směrů se zdá, že se místnosti v průběhu dne neustále mění. Dům se pohybuje spolu se světlem v něm. Rolety zároveň nabízejí možnost blokovat denní světlo, díky čemuž se dům s plážovou atmosférou stává ideálním prostorem pro odpočinek nebo práci. Markýza VELUX s bílou průhlednou síťovinou chránící proti teplu blokuje sluneční paprsky, aniž by omezovala výhled. Ideální pro dny bez oslnění v pracovně nebo chladná odpoledne strávená v obývacím pokoji. Síťovina je testována na odolnost proti větru, UV záření a teplu a poskytuje dlouhotrvající efekt.

Doporučené výrobky VELUX
Designový světlík s plochým sklem
Přejít k výrobku
Venkovní markýza pro designový světlík (MSU)
Přejít k výrobku
Světlík s kopulí a zasklením
Přejít k výrobku