{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Před zahájením prací byly prostory tmavé a málo využívané

V původním stavu by se do tohoto tmavého, neútulného bytu málokdo obtěžoval podívat dvakrát. Naštěstí Luigi Sala viděl potenciál tam, kde ho nikdo jiný neviděl. Představoval si světlý, otevřený prostor a byl si jistý, že jakmile prostor zaplní denní světlo, všechno se změní. Poté, co byt koupil, přistoupil ke změnám: byt v nejvyšším patře v centru Milána měl členité a komplikované prostory s tmavými a nehostinnými zákoutími. Světlo shora umožnilo prostorům dýchat, což zvýšilo jejich funkčnost a estetický dojem. Z průchozího místa se chodba stala ústředním uzlem bytu, díky čemuž jako by se byt stal zcela novým prostorem.

Hlavní přínosy střešních oken VELUX

Díky návrhu zapojení světla se domov stal funkčnějším a zároveň zajímavějším: přirozené světlo svými variacemi ozvláštnilo prostory a dodalo jim osobitost a teplo. Solárně napájené rolety také poskytují soukromí a ochranu před přílišným slunečním zářením: rolety poháněné solární energií nabízejí 100% zatemnění, 95% omezení tepla a ochranu proti hluku v jednom řešení, což znamená celkovou ochranu před přírodními živly v jakémkoli klimatu a v kterémkoli ročním období.

Místnosti jsou nyní prostornější a lépe využitelné. Díky světlu, které proniká hluboko do místností, může celý dům dýchat.

Instalací oken se zvětšil prostor nad hlavou, zejména na podestě, a rozšířila se tak obytná plocha, která byla dříve pouze funkční.

Prostory vypadají větší a přívětivější

Dříve byl byt velmi tmavý. Díky rekonstrukci a řešení osvětlení, které bylo probráno se společností VELUX, se prostory otevřely, vypadají větší a přívětivější. Nyní se světlo neustále mění, a to v průběhu dne i noci, což vytváří zvláštní atmosféru. Toho bylo dosaženo snadno ovladatelnými okny instalovanými do střechy. Elektrická a solárně napájená střešní okna VELUX jsou ideální pro situace, kdy jsou mimo dosah, například u vysokých stropů. Tento inovativní systém dálkově ovládaných oken a venkovních i vnitřních rolet umožňuje jejich otevírání a zavírání pouhým stisknutím tlačítka. Pomocí ovladače dosáhnete na každé okno snadněji a rychleji. Jsou ideální pro místa, která jsou mimo dosah, a představují nejlepší volbu pro čerstvý vzduch a vyšší komfort v interiéru.

Erika Galdi,

architekt

Při rekonstrukci bytu hrálo přirozené světlo klíčovou roli jak z kvantitativního, tak kvalitativního hlediska. Detailní návrh osvětlení vdechl život prostorům plným charakteru, přizpůsobeným vkusu majitele.

Při renovaci hrálo zásadní roli přirozené světlo.

Při hledání dokonalého domova mnoho lidí ustupuje od tmavých a ponurých prostor, což je pochopitelné, protože to nejsou domácnosti, které bychom si sami přáli. Při správných podmínkách a troše fantazie však můžete mít šanci pořídit si domov, o jakém se většině lidí ani nesnilo. Luigi viděl svou šanci, přijal nabídku a místo, které nebylo příjemné vůbec nikomu, a nyní je šťastným majitelem svého krásného, sluncem zalitého bytu s perfektní polohou – domova, který by si v současném stavu možná ani nemohl dovolit. „Do tohoto domu jsem se zamiloval, jakmile jsem ho uviděl, a okamžitě jsem po něm sáhl. Při rekonstrukci hrálo zásadní roli přirozené světlo: nyní si připadáme, jako bychom bydleli ve vile, a ne v bytě v centru Milána obklopeném budovami,“ pochvaluje si Luigi Sala, majitel.

"Ve dne i v noci svítí zvláštní světlo"
– Luigi Sala, majitel
Nejdůležitějším problémem, který bylo třeba v tomto domě vyřešit, bylo světlo

Luigiho dům je dokonalým příkladem významu světla: když se v tomto domě objevilo, všechno se změnilo. Instalace oken zvětšila prostor nad hlavou a přirozené světlo vneslo charakter do zdánlivě nevyužitelného prostoru, jako je podesta. Ta se díky světlu proměnila v poměrně výrazný komunikační prvek.

Doporučené výrobky VELUX
Střešní okno s elektrickým napájením
Přejít k výrobku
Zastiňovací roleta (RFL)
Přejít k výrobku

Venkovní roleta (SSL)
Přejít k výrobku