{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Zdůraznění vztahu mezi vnitřkem a vnějškem

V moderní době trávíme většinu času uvnitř, ale lidské tělo a vědomí nejsou určené k tomu, aby neměly přístup k čerstvému vzduchu, slunečnímu světlu a výhledu do přírody. Proto se cítíme nejspokojenější, nejzdravější a nejpozornější, když jsme v kontaktu se svým okolím. V tomto domě byl silný vztah mezi interiérem a exteriérem, který s sebou přináší neustálé změny světla, umocněn přidáním velkých fasádních oken v kombinaci se světlíky. Výsledkem je optimální rozložení světla ve všech prostorách, které vytváří v celém domě pocit domova.

Světlo od stropu se prolíná se svislými okny a vnáší do interiéru dynamiku. Světlo shora umožňuje těsnější spojení s vnějším prostředím a zlepšuje vnímání toku času a střídání ročních období, což je něco, co vás může spojit s přírodou, i když bydlíte na rušné ulici ve městě.

Hlavní přínosy pořízení světlíků VELUX

  1. Kontakt s vnějším světem: v horním patře je i uprostřed domu cítit vnější prostředí díky centrálně umístěným světlíkům, které navozují pocit většího prostoru a otevřenější atmosféru.

  2. Světlo, které proniká dovnitř: pro majitele domu bylo důležité, aby světlo procházející světlíkem v ploché střeše uprostřed domu osvětlovalo schodiště a umožňovalo přístup světla do přízemí.

  3. Dynamický prostor: majitelé chtěli vytvořit prostor, kde se interiér mění podle venkovního světla, denní doby a ročních období.

Marco Baldassa,

architekt

Přirozené světlo je v tomto projektu klíčovým prvkem: vytváří vztah mezi obytnými prostory a každodenním životem na jedné straně a prostředím, ročními obdobími a změnami světla na straně druhé, čímž zaručuje dynamiku a neustálé změny. Hlavními prvky projektu jsou okna a – což je rovněž důležité – zdroje světla na stropě a stěnách.

Tento dům vám svým světlem zlepšuje náladu od svítání až do soumraku

Světlo je pro nás nesmírně důležité od chvíle, kdy ráno vstaneme. Rozhodli jsme se proto postavit dům s okny ve fasádě i ve střeše, abychom si světlo užívali naplno. Chtěli jsme, aby hlavní roli hrálo dřevo spolu se světlem: dřevo nám dává teplo, zatímco světlo nám dělá radost,“ vysvětlují majitelé domu.

Nádherný dialog plný světla

Dvoupodlažní samostatně stojící rodinný dům se suterénem, velkými okny v přízemí a střešními světlíky v prvním patře, díky nimž světlo proniká hluboko do obytných prostor. Světlo v tomto projektu je ve spojení s okolím, a jak se mění, ovlivňuje pocit z pobytu v interiéru. To je příjemnou odpovědí na naši vnitřní potřebu být v kontaktu s neustále se měnící přírodou a podporuje také cirkadiánní rytmus.

Doporučené výrobky VELUX
Designový světlík s plochým sklem
Přejít k výrobku
Designový světlík se zaobleným sklem
Přejít k výrobku
Venkovní markýza pro designový světlík (MSU)
Přejít k výrobku