{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Návrh: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH; Fotografie: Torben Eskerod
Každý příběh nového rodinného domu začíná otázkou: proč byl postaven?

Mnoho podobných příběhů začíná potřebami rozrůstající se rodiny, ale zdaleka ne všechny rodiny mají o svých přáních tak jasnou představu, že se rozhodnou postavit zcela nový dům. Rodina Vollmerových věděla, co je jejich snem: dům se stejně velkými pokoji pro všechny děti, ložnice se šatnou, spousta prostoru v přízemí a spousta denního světla.

Po průzkumu trhu se rozhodli svěřit návrh a stavbu svého nového domu společnosti WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH. Název společnosti v němčině naznačuje solidní konstrukci domů i realizaci jejich návrhů. Společnost je v Hamburku dobře známá a za své realizace získala pečeť kvality.

Standardní projekt byl přizpůsoben tak, aby přesně odpovídal potřebám budoucích obyvatel. Střešní okna však byla přidána později, protože investoři byli zvyklí na více denního světla.

Nově postavený dům s řešením střešních oken společnosti VELUX – Německo – dům v KakenstorfuNávrh: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH; Fotografie: Torben Eskerod

Jan Vollmer

investor a obyvatel domu

Přestože jsou dětské pokoje poměrně velké, není možné uprostřed místnosti nechat ležet vláček nebo složité stavby z kostek a jít pohodlně spát nebo dělat domácí úkoly. Pro takovou zábavu slouží podkroví domu.

Návrh: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH; Fotografie: Torben Eskerod

Do domu se vchází prostornou vstupní halou, kde jsou hned za vstupními dveřmi symetricky umístěny dveře na toaletu pro hosty a šatník. Hala se schodištěm do prvního patra se otevírá do jídelny s výhledem do zahrady. Otevřené, téměř symetrické uspořádání s rohovou pohovkou vpravo a kuchyní vlevo nabízí teplé, lehké, přátelské materiály a dostatek denního světla.

Návrh: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH; Fotografie: Torben Eskerod

Horní patro s ložnicemi je rozděleno na část pro rodiče a děti – a na malou pojistkovou skříňku a místnost se serverem. Vstup do hlavní ložnice s vlastní vanou je skrze velkolepou šatnu s balkonovými dveřmi. Toto neobvyklé řešení je pohodlné a umožňuje jednomu partnerovi vstát a připravit se, zatímco druhý může nerušeně spát. Obě děti mají svou vlastní koupelnu a stejně velké ložnice.

Podkroví, které investor dokončuje sám, bude otevřeným hracím prostorem pro děti a bude mít roh s rozkládací pohovkou pro hosty a úložným prostorem pod dolním střešním štítem nad vchodem do domu. Velká střešní okna VELUX zajišťují dostatek denního světla, což z něj činí vysněné místo pro hry během špatného počasí.

Produkty VELUX použité v tomto projektu

Střešní okno VELUX (GGU)
Detaily produktu
Zatemňující roleta (DKL)
Detaily produktu

Lehká venkovní roleta (SSS)
Detaily produktu

Podrobnosti o projektu

Projekt: Rodinný dům
Umístění: Kakenstorf, Německo
Architekt: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH
Rok: 2019
Fotografie: Torben Eskerod