{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotografie: Jaroslav Hejzlar
Někteří lidé dávají přednost tradičním přístupům a někteří zase fandí novátorství

Někteří lidé dávají přednost tradičním přístupům a někteří zase fandí novátorství. Jedno je však jisté: všichni mají rádi světlý a útulný obytný prostor. A když se spojí tradice, moderní linie a slunce, výsledek vás zaručeně nezklame.
Kousek za poklidným městečkem Varnsdorf, přímo na úpatí Šluknovského výběžku, našla rodina ideální místo pro realizaci svého vysněného domu. Okolí je půvabnou směsicí staré a nové zástavby, která vytváří mozaiku různých stylů a staveb, kde vedle moderních domů stále najdete i některé z místních tradičních, tzv. podstávkových domů.

Využití denního světla jako stavebního materiálu

Od začátku bylo zřejmé, že rodina, která se sem stěhuje, chce něco stylového, moderního a spíše minimalistického, elegantního. Ale zároveň cítí velkou úctu k oblasti, do které se chystá přestěhovat, a rozhodla se proto postavit dům, který zapadá do místní tradice. Kompaktní dům s čistými liniemi působí elegantně díky bílé fasádě, impregnovaným deskám a sedlové střeše bez přesahů, což stavbě dodává minimalistický design, který se hodí do rustikálního prostředí.
Výška hřebene je 10 metrů, takže vnitřek budovy mohl být rozdělen na dvě prostorná podlaží. A protože denní světlo bylo v tomto případě jedním z nejdůležitějších stavebních materiálů, vizuálního propojení přízemí a obou podkroví, stejně jako požadovaných světelných efektů, je dosaženo otevřením části stropní konstrukce v obou galeriích.

Fotografie: Jaroslav Hejzlar

Přirozené světlo hraje důležitou roli při zdůrazňování tradičních i moderních prvků tohoto chytře navrženého domu.

Fotografie: Jaroslav Hejzlar
Blízké spojení domova s přírodou

Prosvětlení obou podkrovních podlaží bylo dosaženo pomocí několika střešních oken VELUX, která jsou zabudována do opláštění střechy. Umístění střešních oken bylo strategické: funkce a vnitřní uspořádání místností byly důkladně zváženy a vedly k dobře prosvětlenému a otevřenému interiéru, kde silné propojení s venkovním prostředím a přírodou dodává jinak moderní a minimalistické budově útulnou a uklidňující atmosféru a opět spojuje to nejlepší z obou světů.

Fotografie: Jaroslav Hejzlar
Být blízko přírodě, a přesto mít vše pod kontrolou

Při navrhování bylo důležité zajistit, aby se rodina cítila co nejblíže přírodě, ale zejména v dětském pokoji bylo zásadní mít možnost neustále kontrolovat světlo a teplo, které sem přichází. Střešní okna jsou proto vybavena vnější tepelnou ochranou a roletami.

Snadné ovládání oken a rolet také usnadňuje větrání. Díky inteligentním aplikacím okna automaticky rozpoznají teplotu a kvalitu vzduchu v interiéru a podle toho se otevírají a zavírají, čímž v domě po celou dobu zajišťují příjemnou a zdravou atmosféru.

Doporučené výrobky VELUX
Střešní okno s elektrickým napájením
Přejít k výrobku
Zatemňující roleta (DKL)
Přejít k výrobku

Lehká venkovní roleta (SSS)
Přejít k výrobku