Objevte 7 principů renovace! Pár chytrých stavebních úprav dokáže skutečné zázraky, pokud je provedete správně. Přihlaste se k odběru našeho 7dílného newsletteru a zjistěte, jak si vytvořit domov svých snů!

Váš dům je ten pravý, ale tady je návod, jak ho ještě vylepšit

Objevte zdravější a pohodlnější bydlení díky renovaci svého domu podle těchto 7 principů

Více prostoru

Jak zvětšit obytný prostor vašeho domova? Stavte na tom, co už máte: podkroví může být vaším hlavním trumfem! Nejenže nabízí spoustu přirozeného denního světla, ale jeho využitím zároveň snížíte stavební náklady. Nezapomeňte: základy a střechu už máte, takže je nemusíte stavět znovu!

Více denního světla

Prosvětlení ovlivňuje celkový styl a atmosféru vašich pokojů, proto se vyplatí pečlivě si ho naplánovat. Při správném umístění oken bude váš interiér plný přirozeného světla, vždy s čerstvým vzduchem, a co teprve ty výhledy! Využijte ve svém podkroví snadno dostupné přirozené světlo!

Méně energie

Vedle zateplení fasády a střechy nezapomeňte na výběr vysoce kvalitních střešních oken, která zamezí únikům tepla, a používejte moderní, nákladově efektivní systém vytápění

Ochrana před přehříváním

Jak zabránit přehřívání vašeho podkroví? Během žhavých letních dnů určitě oceníte možnost schovat se před sluncem. Všichni také známe, jak nepříjemné je probuzení prvními slunečními paprsky, když ještě toužíme spát. Veškerému takovému nepohodlí se můžete jednou provždy vyhnout správným stíněním na vašich střešních oknech!

Systém větrání

Vzduch v interiéru může být daleko znečištěnější než venku. Správné větrání je tedy klíčové nejen pro udržení optimální vnitřní teploty – zvláště v létě –, ale také pro vaše zdraví.

Schodiště

Při plánování renovace se přidání schodiště může jevit jako plýtvání místem. Ale když víte, jak ho účelně využít, může schodiště vaší nemovitosti přidat další hodnotu. Navíc se dokáže postarat o větrání a přívod denního světla.

Fázování

Nenechte se zahltit procesem renovace! Rozdělte si práci do několika fází. Tímto způsobem se vždy soustředíte pouze na jednu věc. Renovovat postupně je výhodnější jak psychicky, tak finančně.

Váš dům je ten pravý, ale tady je návod, jak ho ještě vylepšit

Objevte zdravější a pohodlnější bydlení díky renovaci svého domu podle těchto 7 principů

Takhle může vypadat i váš renovační projekt!

Seznamte se s rodinou Hučkových

Rodina Hučkových z malého města na Slovensku dlouho přemýšlela, jak začít s renovací typického čtvercového domu ze 70. let zděděného po babičce. Velmi jim záleželo na snížení uhlíkové stopy. Zároveň jako mladá rodina chtěli bydlet moderně.

Project: RenovActive Slovakia

Důkladné plánování

Architekt použil 7 replikovatelných principů, aby maximalizoval potenciál stávajícího domu při zachování jeho vizuální identity. Propojení obytného prostoru se zahradou a jeho otevření do podkroví přidalo domu zcela novou kvalitu.

Stavební práce

Výsledkem renovace není jen úspora energie, ale především kvalitnější vnitřní prostředí a vyšší komfort bydlení. Dosažený standard je na úrovni novostaveb, přesto je rekonstrukce cenově dostupná díky jednoduše proveditelným úpravám a použití běžných technologií a materiálů.

Užijte si nové bydlení

„Dům je přesně takový, jak jsme si ho představovali, dokonce ještě o něco lepší. Má velmi dobré dispoziční řešení místností, zdravé vnitřní klima a výborně fungující ventilaci. Milujeme ho a žije se nám v něm skvěle,“ říká majitel Jozef.

Získejte znalosti zdarma

Získejte znalosti zdarma

Jak zařídit, aby byl váš obytný prostor zdravější a lépe vyhovoval všem vašim potřebám? Zeptali jsme se odborníků na základní principy vylepšování domova. Už víme, jak proměnit místnosti, aby působily prostorněji. Známe tipy na úsporu energií i zajištění celoroční příjemné teploty. Přihlaste se k odběru našeho 7dílného newsletteru a staňte se jedním z odborníků na renovaci!

Mají vaše pokoje dostatek denního světla?

Pomocí posuvníku se můžete podívat, jak přirozené světlo rozjasní atmosféru. Ve kterém pokoji byste tohle kouzlo mohli využít?

Projasněte, zvětšete a vylepšete si bydlení

Sestavy střešních oken VELUX vám znásobí přísun denního světla. Zároveň získáte úžasný výhled, výjimečný pocit prostoru a tak příjemnou atmosféru, že nebudete chtít trávit čas nikde jinde než ve svém novém oblíbeném místě!

Objevte možnosti sestav střešních oken VELUX >

Pociťte rozdíl

Objevte transformační sílu sestav střešních oken VELUX!

Přidat okna

Přidat okna