Aktuality společnosti VELUX

Webinář VELUX Profi

Již podruhé se mohli projektanti, architekti a další odborníci ze stavebnictví virtuálně setkat se specialisty firmy VELUX. Druhý díl webináře se zaměřil na bungalovy a moderní trendy v jejich prosvětlování, další část byla věnovaná návrhu světelné šachty a řešení zdravého vnitřního prostředí s doporučením vhodných produktů.

Pro zhlédnutí obou webinářů navštivte tuto stránku.

Pracovní postup: Světelná šachta v bungalovu

Světelná šachta v bungalovu
Světelná šachta je efektní řešení, které výrazně zlepší světelné podmínky v domě. Umožní cílené nasvětlení konkrétního místa a automatické provětrání prostoru.
Jak vyřešit a naprojektovat světelnou šachtu v  bungalovu, se můžete podívat do sekce určené architektům a projektantům, nebo přímo zde v PDF 1 a PDF 2 neboDWG
Tento i další způsoby prosvětlení bungalovu si můžete prohlédnout v naší příručce.
Vytvoření světelné šachty u vazníkového krovu není tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nahlédněte do montážního návodu a krok po kroku si prosvětlete svůj bungalov.

Produktová novinka: Střešní okno GPU INTEGRA

Představujeme nové elektrické panoramatické střešní okno VELUX INTEGRA. Střešní okno lze otevřít až do 45°, pouhým stiskem prstu tak získáte ohromující panoramatický výhled. Elegantní a chytré řešení.
Díky elektrickému ovládání střešního okna můžete umístit nábytek i přímo pod  okno, které stále půjde dálkově otevřít. Ideální je použití nad kuchyňský stůl nebo kancelářskou pracovní plochu. V případě deště se o zavření okna postará dešťový senzor, který udrží domov v suchu.
Více informací naleznete zde.

Inspirace: Mateřská škola Sedlejov

V rámci Dnů pasivních domů otevírá Centrum pasivního domu v letošním roce i veřejné stavby. Jednou z nich je Mateřská škola Sedlejov. Přijďte si prohlédnout prostory školy i vy.  Více informací naleznete zde.

Kdy: pátek 8. 11. od 16:00 do 17:00 hod.

FOR ARCH 2019

Zveme vás do Prahy na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH. Veletrh se uskuteční 17. – 21. 9. 2019 v PVA EXPO PRAHA.

Představíme nové výklopně-kyvné okno VELUX INTEGRA GPU a jako designovou novinku černé okno GGU Black. Seznámíme vás také s novou kolekcí zcela zatemňujících rolet Colour by You.
Veškeré otazníky vám přímo na místě objasní naši odborníci. Nově si zde můžete předem rezervovat čas na konzultaci svého projektu.

 

Pracovní postup: Instalace střešního okna do těžké střechy

Střešní okno VELUX můžeme osadit i do masivní „těžké” střechy Ytong Komfort. Stejně, jako je systém střechy Ytong Komfort vhodný pro stavbu svépomocí, je přátelský i pro instalaci střešního okna VELUX.
Osazení střešního okna není nijak složité. Stačí dodržet několik zásad montážního postupu, který naleznete zde.
Podrobný detail osazení okna do těžké střechy a spoustu dalších řešení nejen pro instalaci do těžké střechy si můžete prohlédnout a stáhnout v sekci určené architektům a projektantům, nebo zde.
Instalace střešního okna do těžké střechy

Konstrukční detail: Světelná šachta v bungalovu

Vizualizace světelné šachty

Světelná šachta je efektním a jednoduchým řešením, které přivede denní světlo až do hloubky dispozice přízemního domu. Světelná šachta umožňuje cílené nasvětlení konkrétního místa a automatické provětrání prostoru. Přirozená ventilace vysoko umístěnými okny je díky komínovému efektu velmi účinná.

Podoba světelné šachty je poměrně variabilní, nicméně nejčastěji se navrhuje pro dvě a více střešních oken. Samostatná okna je lépe navrhnout větších rozměrů. Vazník lze ve světelné šachtě buď přiznat, nebo zvolit vazníkovou výměnu.
Jedná se o ekonomické řešení bez složitých zásahů do konstrukce. Jak vyřešit a naprojektovat světelnou šachtu v  bungalovu, se můžete podívat zde v PDF 1 a 2 nebo DWG.
Tento i další způsoby prosvětlení bungalovu si můžete prohlédnout v naší příručce.

Černé okno GGU Black – protože na designu záleží

Novinka GGU Black reaguje na rostoucí trend černých oken a je ideálním řešením pro zákazníky, kteří do interiéru hledají eleganci černého kontrastu.

GGU Black patří do exkluzivní řady VELUX Premium. Střešní okno má rám v bezúdržbovém provedení a nízkoenergetické bezpečné trojsklo s redukcí venkovního hluku, samočistící vrstvou a vrstvou proti rosení venkovního skla. K prémiové kvalitě se přidává unikátní design, který rámuje výhled z okna a přidává světelnému řešení interiéru punc rafinovanosti.
GGU Black je vyráběno v jedné velikosti SK08 (114 x 140 cm), s hliníkovým oplechováním a černým lemováním EDW 2500 + EDN 050. Více detailů si můžete prohlédnout zde.

Inspirace

Prohlédněte si neotřelé stavby a načerpejte nové nápady. Nakoukněte pod pokličku dánskému Design Werck nebo se nechte inspirovat neotřelým designem bulharského obytného domu Ljubata.