Srovnání aplikací VELUX App a VELUX ACTIVE with NETATMO

Nový přírůstek do řešení pro chytrou domácnost


Na trhu s chytrými řešeními vychází nová hvězda. Protože jste vlastníkem dálkově ovládaného produktu VELUX, máte u svých produktů na výběr ze dvou řešení pro chytrou domácnost.

V květnu 2021 jsme představili novou aplikaci VELUX App (KIG 300 EU). Představuje řešení pro uživatele chytrých domácností, kteří by sice rádi využívali skvělých výhod VELUX ACTIVE, ale na automatizaci klimatu ještě nejsou úplně připraveni. V tomto článku si objasníme, čím se tyto dva produkty liší.  


Jak to funguje?


Aplikace VELUX ACTIVE drží krok s moderními technologickými trendy. Uživatelům nabízí data o vnitřním klimatu založená na senzorech, která nikdy předtím neměli šanci získat. Tato data aplikace VELUX ACTIVE využívá k automatickému ovládání produktů VELUX tak, aby vám zajistily nejlepší možné vnitřní klima.


Aplikace VELUX APP naopak žádné senzory neobsahuje – a to je to hlavní, čím se tato dvě řešení liší. Aplikace VELUX APP představuje skvělý odrazový můstek pro uživatele, kteří si chtějí vyzkoušet svět chytré domácnosti, ale automatizace založená na senzorech jim ještě nevyhovuje.

Jedna platforma pro dvě řešení

Uživatelé aplikace VELUX APP mají vždy možnost do svého řešení začlenit senzory. Tím vlastně upgradují na VELUX ACTIVE, protože obě řešení technologicky vychází z platformy VELUX ACTIVE with NETATMO.

Pokud jste tedy uživatelem aplikace VELUX APP a hledáte podporu v našich často kladených otázkách, můžou vám pomoct stejné odpovědi na otázky jako uživatelům aplikace VELUX ACTIVE s výjimkou otázky na podporu ohledně senzorů, které se vás nebudou týkat.

Vlastnosti

VELUX App Control

VELUX ACTIVE with NETATMO

Ovládání přes smartphone

Ovládání skupiny produktů

Scénáře a automatizace

Ovládání hlasem

Hey Google, Apple HomeKit

Hey Google, Apple HomeKit

Kompatibilita

Hey Google, Apple HomeKit a zastiňující doplňky na solární pohon řady Somfy

Hey Google, Apple HomeKit a zastiňující doplňky na solární pohon řady Somfy

Automatická ochrana před horkem

Časovač ventilace

Ovládání vnitřního klimatu

-

Větrání řízené senzory

-

Data z chytrých senzorů

-

Údaje o počasí v reálném čase

-

Sledování počasí

-