ZNEPOKOJUJÍCÍ FAKTA O GENERACI ŽIJÍCÍ UVNITŘ BUDOV


Až 90 % času trávíme ve vnitřních prostorech bez dostatku denního světla a čerstvého vzduchu. Už na to nemyslíme – ale podle vědeckých výzkumů může mít nevyhovující vnitřní prostředí negativní vliv na naše zdraví a pocit pohody.

Jsme generace žijící uvnitř budov. To, jak příběh skončí, je už na vás.

Pusťte si video


VZDUCH UVNITŘ MŮŽE BÝT AŽ PĚTKRÁT VÍCE ZNEČIŠTĚNÝ NEŽ VZDUCH VENKU

Ať žijete kdekoli, čerstvý vzduch z otevřeného okna je téměř vždy lepší než zatuchlý vnitřní vzduch.

DENNÍ SVĚTLO MŮŽE ZLEPŠIT SCHOPNOST UČENÍ DĚTÍ AŽ O 15 %

Z vědeckých výzkumů vyplynulo, že dobře osvětlené školní třídy jsou mnohem vhodnější k učení než třídy s nedostatečným přísunem denního světla. Není důvod pochybovat, že tyto výhody platí také pro domov a pracoviště.

CO MÁM DĚLAT?

Existuje mnoho způsobů, jak do domova přivést vzduch a denní světlo. Některé způsoby jsou rychlé a snadné, jiné jsou časově náročnější, ale z dlouhodobého hlediska bezpochyby výhodné.

ŽIVOT VE VLHKÉM DOMOVĚ S PLÍSNĚMI ZVYŠUJE RIZIKO ASTMATU O 40 %

Nekvalitní vnitřní vzduch může
způsobovat a zhoršovat obtíže s dýcháním a alergie.

DĚTSKÉ POKOJE JSOU ČASTO NEJVÍCE ZNEČIŠTĚNÉ Z CELÉHO DOMU

Ať jsou to toxické částice nebo vydechovaný CO2, dětské pokoje často obsahují nejvyšší koncentrace škodlivých látek v celém domě.

15 % Z NÁS JE NEŠŤASTNÝCH KVŮLI NEDOSTATKU DENNÍHO SVĚTLA

Sílu denního světla nelze uměle nahradit. Sluneční světlo potřebujeme, abychom se cítili plní energie a zdraví.

VĚDĚT NESTAČÍ


Je důležité, abychom se všichni zamysleli nad způsobem, jakým žijeme ve vnitřních prostorech. Od jednotlivců po architekty, od firem po státní správu, my všichni bychom měli dělat vše, co je v našich silách, abychom z našich domovů učinili zdravá místa pro život a dospívání.


Proč se staráme?

Společnost VELUX se již více než 75 let snaží zlepšovat kvalitu života lidí tím, že do jejich domovů přivádí dostatečné množství světla a čerstvého vzduchu.

Zdravotní přínosy byly potvrzeny vědecky. Nicméně k tomu, než pochopíme, že světlo a čerstvý vzduch nejsou jen „příjemné“, ale „nutné“, ještě vede dlouhá cesta.

 

Naštěstí v tom nejsme sami. Na vytváření lepších domovů spolupracujeme s dalšími předními společnostmi stavebního průmyslu s celosvětovou působností. Naše řešení sice nedokáží vyřešit všechny problémy generace žijící pod střechou, mohou vám ale předvést ta nejlepší řešení.