Jsme generace žijící uvnitř budov.
Jak nás to ovlivňuje?

 

 

Dopřejte svým dětem zdravý domov

Stavíte nový dům nebo plánujete rekonstrukci? Myslete na zdraví svých dětí. Zahrada nic nezachrání, v průměru trávíme 90 % času pod střechou.

Vzduch uvnitř budov bývá znečištěnější než venku, a to i ve velkých městech. Podívejte se, kam jsme vpustili čerstvý vzduch a přirozené světlo.

 

90 % času trávíme uvnitř budov. Vpusťme do svých domovů světlo a čerstvý vzduch.

Při současném životním stylu ztrácíme drahocenný čas k tomu jít ven a užívat si přirozené denní světlo. Stáváme se INDOOR GENERATION.

  • 57 % dotázaných Čechů si myslí, že denní světlo ovlivňuje jejich spánek.
  • 68 % dotázaných Čechů věří, že má denní světlo vliv na jejich produktivitu.
  • 18 % lidí tráví v uzavřených místnostech téměř celý den, od 21 do 24 hodin.

Poskytují ale kanceláře, školy a naše domovy správné prostředí pro myšlení a vysokou produktivitu?


 

Čas uvnitř budov

„Přístup čerstvého vzduchu a denního světla do třídy je velice důležitý. Na našich studentech je jasně vidět, že když jsou ve třídě zatažené žaluzie a zavřená okna, jsou unavenější a na výuku se tolik nesoustředí. Ve chvíli, kdy otevřeme okna a pustíme dovnitř denní světlo, se jejich aktivita několikanásobně zvýší.“

Lenka Šklubalová, středoškolská učitelka

>> Prohlédněte si referenční stavby

Zdravé prostředí se střešními okny VELUX


Drtivou většinu svého života budeme nadále trávit uvnitř budov. Neměli bychom tedy přehodnotit to, jak projektujeme a stavíme obytné objekty, školy a kanceláře, v nichž trávíme tolik času?

VELUX se již více než 75 let snaží zlepšovat kvalitu života lidí tím, že do jejich domovů přivádí dostatečné množství světla a čerstvého vzduchu.

S produkty VELUX můžete mít zdravé prostředí uvnitř budovy i vy.
Produkty VELUX

“Nedostatek denního světla má velký vliv na lidskou psychiku. V podzimním a zimním období jsou lidé skleslejší, unavenější, mají méně energie, melancholickou či vysloveně smutnou náladu. Do ničeho se jim nechce, uzavírají se před okolním světem. Poměrně bohatě jsou tyto efekty popsány u některých severských národů, kde je kvůli nízkému počtu hodin denního světla zaznamenán větší výskyt depresí, sebevražd a alkoholismu.”

Adam Suchý, psycholog zabývající se problematikou denního světla

*
*
*
*
Zpracování osobních údajů
*