Díky scénářům a automatizaci máte svůj domov pod kontrolou


Studie na téma vzduchu, který dýcháme

Ve společnosti VELUX každý den usilujeme o to, abychom vám zajistili lepší vnitřní klima a víc denního světla. Je známo, že když člověk v místnosti dýchá nevyhovující vzduch, může to negativně ovlivňovat jeho zdraví. Většinu našeho času trávíme uvnitř. Během našeho života 55 % z celkového přísunu potravy, vody a vzduchu tvoří vnitřní vzduch domácnosti. Přirozeně tedy vdechujeme vzduch, která pochází z vnitřního prostředí (Sundell, 2004b).

Abychom to dali do správné perspektivy: Zatímco většina lidí každý den spotřebuje dvě kila vody a potravy, vzduchu každý den spotřebujeme 15 kg (Nilsson, 2008). To je obrovská spousta, a proto se musíme starat, aby byl každý den co nejzdravější. Protože řada z nás momentálně pracuje z domova, je potřeba zajistit, aby vnitřní klima vytvářelo zdravé prostředí jak pro nás, tak i pro lidi, se kterými žijeme.

 

Aplikace VELUX ACTIVE vám pomůže udržet zdravé vnitřní klima

Aplikace VELUX ACTIVE with Netatmo se postará, abyste měli po celý den stále kvalitní vnitřní klima. Když je u vás příliš vysoká koncentrace CO2, teplota nebo vlhkost (nebo jsou jejich hodnoty naopak příliš nízké), dokáže aplikace VELUX ACTIVE pomocí senzorů ovládat vaše produkty VELUX. Této funkci říkáme „automatizace klimatu“.

V květnu 2021 jsme ale do naší aplikace VELUX ACTIVE zavedli funkci pro ovládání pomocí scénářů a automatizaci, díky nimž si můžete vytvářet scénáře na každý den, které budou sladěné s vašimi pravidelnými činnostmi.

Scénáře a automatizace

Funkce scénářů vám dává možnost si ke každé ze svých místností vytvořit scénář, který jí bude šitý na míru. U každé místnosti můžete vytvářet, upravovat, povolovat, zakazovat i odstraňovat automatizace, a tím fungování produktů VELUX sladit s rytmem chodu domácnosti nebo svým osobním rozvrhem.

Ovládání pomocí scénářů a automatizace klimatu se liší v tom, že v rámci ovládání pomocí scénářů stanovujete určité požadavky. V rámci automatizace klimatu senzory VELUX ACTIVE ovládají produkty podle potřeby tak, aby zajišťovaly zdravé vnitřní klima. Ovládání pomocí scénářů má prioritu nad automatizací klimatu a ruční ovládání má prioritu nad ovládáním pomocí scénářů. Své produkty tak budete mít vždy plně pod kontrolou.